Star Wars Jedi: Survivor je pokračováním, které přineslo mnoho vylepšení

Příběh Cala Kestise pokračuje ve STAR WARS Jedi: Survivor, epickém novém dobrodružství

STAR WARS Jedi: Survivor, Star Wars, Cal Kestise, Star Wars Jedi: Fallen Order, recenze, games, magazín KULT* Brno
Zábava

Pokud jste hráli Star Wars Jedi: Fallen Order, nemusím pravděpodobně recenzovaný titul nijak zvlášť představovat. Pokud jste ale fanoušky Star Wars a hráli jste z tohoto univerza v posledních letech prakticky cokoli jiného, dovedu si představit, že jste teď předem skeptičtí. Ale nebojte, bude to lepší, než čekáte. 

Pět let po událostech předchozího dílu Star Wars Jedi: Fallen Order se opět ocitáme v roli zrzavého hrdiny Cala Kestise. Jako jeden z posledních žijících Jediů musí hledat své místo ve světě ovládaném silami Impéria. Survivor je větší, hezčí a výpravnější pokračování předchozího dílu, které naštěstí nezačíná amnézií hlavního hrdiny a tak můžete dál zdokonalovat a rozvíjet schopnosti a dovednosti, které váš hrdina v předchozí hře získal. 

STAR WARS Jedi: Survivor, Star Wars, Cal Kestise, Star Wars Jedi: Fallen Order, recenze, games, magazín KULT* Brno

Atmosféra hry místy připomíná výborný seriál ze světa Star Wars Andor. Mise jsou nebezpečné a přínos jejich splnění je obtížné vyhodnotit. I dobře myšlený zásah do běhu událostí může přinést nečekané vyústění v podobě dalšího utrpení civilistů, nebo v podobě ztráty přátel. Vytrvat v boji a nevzdat to, je za těchto okolností nesmírně těžké. Hra ale nabízí víc, než jen dystopický svět. Je plná tajemství, která čekají na odhalení ve všech možných koutech galaxie.

Také čtěte
Hogwarts Legacy, J.K.Rowling , games, Harry Potter, RPG ,Bradavická škola čar a kouzel magazín, KULT* Brno
10. února byla vydána hra Hogwarts Legacy. Když přistála na mém počítači, musím přiznat, že jsem ji...

K dispozici máte opět vesmírnou loď Mantis a s její pomocí navštívíte různé měsíce a planety, které budete moci prozkoumat, řešit hádanky a samozřejmě bojovat s nepřáteli. Souboje jsou krásné, plynulé a dokonce většinou vypadají jako šerm, když musíte kombinovat body, seky, krytí a použití Síly s Calovými akrobatickými kousky. Bojový systém si bere mírnou inspiraci ze Souls her, ale na rozdíl od nich není zase tak obtížný. Občas narazíte na bosse, kteří budou vyžadovat několik pokusů, než přijdete na to, jak je udolat. Jinak je ale obtížnost nepřátel spíše na takové úrovni, aby udržovala souboje zajímavé, ale ne frustrující. 

STAR WARS Jedi: Survivor, Star Wars, Cal Kestise, Star Wars Jedi: Fallen Order, recenze, games, magazín KULT* Brno

Nově máte také k dispozici bojové postoje, které zásadně mění styl vašeho boje. Světelný meč můžete používat jako obouruční zbraň, bojovou hůl se dvěma zářícími čepelemi, můžete používat dva meče, nebo kombinovat světelný meč s blasterem. Každý styl nabízí specifická komba a pravděpodobně si nakonec vyberete dva nebo tři, které se stanou vašimi oblíbenci, protože možných kombinací je tolik, že si je asi nikdo nedokáže zapamatovat všechny. 

Také čtěte
Dead Space remake, Isaac Clark, PC hra, recenze, magazín KULT* Brno
Před 15 lety vyšel, dnes již legendární, horor Dead Space. Přes pár nešikovných řešení (dívám se na...

Abychom ale jen nechválili, musíme se podívat také na stinné stránky této, jinak skvělé, hry. Především je tu opět otázka jejího technického stavu. Je už smutnou realitou dnešní doby, že většina her vyjde ve stavu, který se rozhodně nedá nazvat dokončeným. Pády hry a další technické problémy se řeší urychleně patchem, který zpravidla vyjde pár dnů po oficiálním vydání. Stejný problém má i Survivor. Konzolové verze hlásily grafické glitche, propady FPS a neadekvátně dlouhé načítací časy. Ještě rozbitější byla verze pro PC, která byla nestabilní, padala a občas crashe vedly dokonce k poškození dat, takže aktuální uloženou pozici nebylo už možné načíst. Následovala samozřejmě smršť patchů, které ty nejpalčivější problémy nakonec vyřešily. Nyní tedy už mohu Star Wars Jedi: Survivor s čistým svědomím doporučit všem, kdo touží do světa Star Wars zavítat nejen jako diváci, ale přáli by si jej zažít na vlastní kůži. 

STAR WARS Jedi: Survivor, Star Wars, Cal Kestise, Star Wars Jedi: Fallen Order, recenze, games, magazín KULT* Brno

Hodnocení: 85% 

Vyšlo: 28. 4. 2023
Platformy: PC, PS5, Xbox Series X/S
Vývojář: Respawn Entertainment
Vydavatel: Electronic Arts
Žánr: akční adventura
Česká lokalizace: není, nutná znalost angličtiny
Cena: 1660.-Kč (70 €) 
Recenzovaná verze: PC (Steam)
 

Magazín KULTINO*. Máte předplaceno?

Máte předplaceno?

Další číslo vám neunikne – magazín KULTINO* vám 4x do roka doneseme až pod nos do vaší poštovní a e-mailové schránky.
A k tomu navíc volné vstupenky, extra bonusy a další rozmazlování našich podporovatelů.

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
Neil Richard MacKinnon Gaiman je proslulý britský autor povídek, knih...
Recenze
Divadlo
Janáčkova opera vzdala hold Bedřichu Smetanovi a uvedla 2. února 2024...
Recenze
Knihy
Hra o trůny , či spíše sága Píseň ledu a ohně , je fenomén, který v...
Top
Recenze
Film
Sex, masturbace a sledování pornografie v souvislosti se starými lidmi...