Článek

Studentský Majáles Brno představuje hudební program

Studentský Majáles Brno, Areál Hněvkovského, Brno-Komárov, Magazín KULT* Brno
Hudba
Studentský Majáles v plném proudu

Studentský Majáles Brno, to je jednodenní festival od studentů pro všechny. Obsáhlý program láká na jména jako Pokáč, Majk Spirit, Lenny, UDG, Gleb a mnoho dalších. Akce proběhne 20. května již tradičně v areálu Hněvkovského v brněnském Komárově. Vstupenky jsou v prodeji za 200 Kč na webu studentskymajales.com.

„Letošní ročník je pro nás v jistém ohledu speciální. Vracíme se zpátky do festivalového modelu jako v dobách před začátkem pandemie covidu-19. Máme velkou radost, že se všichni sejdeme na louce pod otevřeným nebem, užijeme si společně skvělé kapely, začátek léta a konec semestru,“ přibližuje akci koordinátor festivalu Karel Černoch.

Také čtěte
spolek Kultride, Brno, cyklistika, cyklistický oddíl, magazín Kult* Brno
Rozhovor s Petrem Bolhou se zakladatelem a organizátorem spolku KULTRIDE.

V areálu Hněvkovského se na dvou hlavních pódií představí desítka interpretů. Návštěvníci se mohou těšit na vždy usměvavého Pokáče a jeho trefné texty, charismatického Majka Spirita, v zahraničí i doma oceňovanou zpěvačku Lenny, pop rockové UDG, vycházející písničkářskou hvězdu Michala Horáka nebo svébytného slovenského rappera vystupujícího pod uměleckým jménem Gleb. O netradiční propojení hip hopu a metalu se postará RedZed, živelnou show na pomezí punk-rapu přiveze na Totally Nothin, taneční party rozproudí Saxofrancis, nespoutaný DJ, který kombinuje hru na saxofon s elektronickou hudbou. Hlavní program doplní celkem čtrnáct DJ setů, sedm na Party stagi a sedm na DnB stagi.

Studentský Majáles Brno, Areál Hněvkovského, Brno-Komárov, Magazín KULT* Brno

„Za celý organizační tým bych rád poděkoval všem, kdo s námi vytrvali přes odložení ročníku 2020 i přes loňský ročník postižený silnou bouřkou a vichřicí. Jsme rádi, že se nám daří pokračovat ve festivalové tradici Studentského Majálesu Brno a pořádat akci s bohatým hudebním programem od studentů pro všechny,” dodává koordinátor festivalu Marek Šimeček.

V předchozích letech nalákal Studentský Majáles tisíce návštěvníků. Progresivní a energicky rostoucí festival vznikl na základě studentské iniciativy a během let se vypracoval na jednu ze stěžejních brněnských akcí, s cílem oživit město napříč generacemi i hudebními žánry. Letošní ročník proběhne v pátek 20. května v areálu Hněvkovského v brněnském Komárově.

Vstupenky jsou v předprodeji na webu stundentskymajales.com za více než symbolickou cenu 200 Kč.

Studentský Majáles Brno

Web  Facebook   Vstupenky

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
Příběhy o upírech jsou ve světové popkultuře stále velmi atraktivní...
Top
Recenze
Film
Do kin nedávno zamířil další sequel ke známým Krotitelům duchů, který...
Recenze
Knihy
Na první pohled vypadá tato kniha celkem nevinně. Se říct, že je to...
Top
Článek
Film
Herečka Claudia Cardinale slaví 86 a stále patří několik desetiletí...