Na minutku

Supraphon vzdává hold Zdeňku Mahlerovi - Audiokniha o Mozartovi jako pohled do jeho života

Zdeněk Mahler,  audiokniha "Sbohem, můj krásný plameni / Zlomky o životě a díle W. A. Mozarta, magazín KULT* Brno
Knihy

Český spisovatel, scenárista a muzikolog Zdeněk Mahler by letos slavil 95. narozeniny. K výročí vydává Supraphon audioknihu Sbohem, můj krásný plameni / Zlomky o životě a díle W. A. Mozarta. Tato unikátní audiokniha přibližuje Mozartův život formou fiktivního deníku jeho přítelkyně a slavné zpěvačky Josefíny Duškové, načtená Ilonou Svobodovou a Václavem Jílkem.

Zdeňkovi Mahlerovi, významné postavě české kultury, by letos bylo 95 let. K uctění jeho památky vydává Supraphon audioknihu Sbohem, můj krásný plameni / Zlomky o životě a díle W. A. Mozarta. Tento fascinující pohled do Mozartova života prostřednictvím fiktivního deníku jeho přítelkyně a slavné zpěvačky Josefíny Duškové přináší nejen hudební zážitek, ale i unikátní pohled na geniální skladatelův svět.

Audiokniha, načtená s láskou a vtipem Ilonou Svobodovou a Václavem Jílkem, má stopáž bezmála šest hodin a nabízí posluchačům možnost ponořit se do nejrůznějších kuriózních situací z Mozartova života. Zdeněk Mahler, známý také díky svému scénáři k filmu Amadeus režiséra Miloše Formana, zde přináší originální a emotivní pohled na geniálního skladatele.