Na minutku

Tatiana Dyková vdechla život do audioknihy o Boženě Němcové

Tatiana Dyková, audokniha Božena, Božena Němcová, audiokniha, magazín KULT* Brno
Knihy

Vydavatelství SUPRAPHON a nakladatelství PROSTOR spojily síly a přinášejí audiopodobu románu Božena od autorky Hany Wlodarczykové. Tato nová verze odhaluje životní příběh Boženy Němcové v interpretaci herečky Tatiany Dykové, která tuto literární ikonu přibližuje posluchačům s hloubkou a emocí. Prolog k audioknize načetl Vojtěch Dyk.

Božena Němcová, známá česká spisovatelka, získává nový rozměr prostřednictvím více než třinácti hodin nahrávky, která vyjde na 2CD-mp3 a v digitální podobě dne 1. prosince 2023. Román, jehož podkladem byla úspěšná televizní minisérie oceněná Českým lvem, rozkrývá Boženin život založený na reálných událostech, dopisech a vzpomínkách pamětníků.

Autorka Hana Wlodarczyková k vydání audioknihy dodává: „Tatiana Dyková je báječná, inteligentní a empatická herečka. Interpretace textu je velké dobrodružství, a na to dobrodružství s Táňou jsem se moc těšila.“ Audiokniha Božena je nejen prostředkem k objevení života literární ikony, ale také způsobem, jak prozkoumat nový pohled na Boženin mýtus.