Článek

Trnkobraní opět rozezní Vizovice

Vizovické Trnkobraní, Magazín KULT* Brno
Festival
V pořadí již 53. ročník festivalu Trnkobraní vás zve do Vizovic už na tento víkend 19. a 20. srpna 2022

Vizovické Trnkobraní, hudebně-švestkový festival. Jedinečná kulturní i gurmánská událost, nabídne výběr z toho nejlepšího, co česká i slovenská hudební scéna nabízí!

Brány areálu likérky Rudolf Jelínek, kde se festival koná, se návštěvníkům otevřou v pátek 19. srpna odpoledne, přičemž první zájemce přivítají z hlavního pódia slovenští No Name v 17:00. Ta pódia budou celkem dvě a v pátek se na nich mimo jiné následně vystřídají kapely Visací zámek, Mňága a Žďorp či Argema.

V sobotu od 11:00 se bude jako první o pozornost publika ucházet lokální kapela Horizont, jako vítěz facebookové talentové soutěže Zahraj si s kapelou na Trnkobraní. Na hlavním pódiu pak v pravé poledne vystoupí zpěvačka Katarína Knechtová. Během dne následně zahrají kapely Desmod či Alkehol, nebo tradiční uskupení Fleret a Kosovci. Celkem zde v obou dnech vystoupí na čtyřiadvacet interpretů a hudebních uskupení.

Navíc se v brzkém sobotním odpoledni, přesněji ve 13:20, festival zahalí do vůně švestek. Na hlavním pódiu se totiž uskuteční oblíbená soutěž v pojídání švestkových neboli trnkových knedlíků otevřená široké veřejnosti. Do soutěže se tradičně zapojí i vystupující kapely, které mají vlastní verzi klání probíhající paralelně, po celou dobu festivalu. V předchozích třech letech v soutěži hudebních jedlíků s přehledem zvítězila skupina Visací zámek.

Také čtěte
Jak se psychicky připravit na festival, magazín Kult* Brno
Tipy, jak se na festival připravit, abyste vše psychicky zvládli.

Ovocné knedlíky vyrobené z druhů ovoce, které likérka Rudolf Jelínek používá pro výrobu destilátů bude možné ochutnat i ve festivalovém areálu. Zájemci o osvětu si naopak budou moci v rámci speciálních exkurzí prohlédnout i palírnu či muzeum slivovice.

I letos chystá Trnkobraní pro všechny návštěvníky vysoký komfort. V prostoru před areálem bude navíc k dispozici nově i úschovna zavazadel. Ubytovat se bude možné opět v placeném VIP kempu, oploceném, hlídaném a osvětleném prostoru s nonstop recepcí a úschovnou, možností dobití telefonů, sprchami s teplou vodou, umývárnami a sociálním zařízením s pravidelným úklidovým servisem, nebo zdarma ve stanovém městečku. V sobotu i v neděli bude navíc posílený noční spoj směr Vizovice – Zlín od 2:15 ráno.

Vstupenky na Trnkobraní lze ještě do dne před akcí zakoupit za sníženou cenu. Připraveny jsou slevy pro děti různých věkových kategorií, seniory a ZTP/P.
Vstupenky lze koupit na www.vizovicketrnkobrani.cz.
Kompletní program festivalu včetně praktických informací naleznete na www.trnkobrani.cz.

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
O něčem, co se údajně mělo stát, ale prakticky se nestalo. Možná proto...
Top
Článek
Umění
Jediná brněnská galerie zaměřující se výhradně na fotografii letos v...
Top
Rozhovor
Festival
Letošní festival Meeting Brno nese motto „od traumatu k naději“...
Recenze
Divadlo
Divadlo Bolka Polívky prožívá turbulentní rok. Nejprve ho na Jakubáku...