Na minutku

United Islands of Prague 2024: Hudba, kultura a evropské hodnoty

Festival United Islands of Prague, magazín KULTINO* Brno
Festival

Festival United Islands of Prague se stal neodmyslitelnou součástí pražského kulturního kalendáře a letos opět dokázal svou sílu. Více než 45 000 návštěvníků se sešlo na pražských ostrovech, aby oslavili hudbu, umění a důležité evropské hodnoty.

Během čtyř festivalových dnů vystoupilo na 23 scénách více než sto umělců z celé Evropy. Hlavní scéna, umístěná přímo na Vltavě v cípu Střeleckého ostrova, nabídla nádherný výhled a nezapomenutelné zážitky. První den byl věnován důstojné oslavě 20 let Česka v Evropské unii, kterou zahájil prezident Petr Pavel a další významní hosté. Druhý den pak umělci vyslali jasnou zprávu o toleranci a otevřenosti Prahy koncertem Symphony for Humanity.

Mezi hlavními hvězdami letošního ročníku byli britský písničkář AJ Wonder, maďarští Freakin' Disco, rakouská ženská partička Dives, slovinská pop-rocková kapela LPS, německá skupina Lonely Spring a mnoho dalších. Vedle hudby se na festivalu prezentovala také řada neziskovek a osobností z různých oblastí života.

Producenti festivalu Martin Voňka a David Gaydečka vyjádřili radost z úspěchu akce a plány na další ročník. United Islands of Prague se stávají nejen hudebním festivalem, ale i platformou pro sdílení evropských hodnot a oslavou kulturní rozmanitosti. Mediálním partnerem akce byl magazín Kultino, který podpořil festival svou mediální přítomností a zvýšil jeho viditelnost.