Článek

Letní festivaly volají. Vyzbrojte se včas pro boj s kocovinou

Článek Letní festivaly volají. Vyzbrojte se včas pro boj s kocovinou. Magazín KULTINO* Brno
Ostatní

Ať už neodoláte lákavě barevným sladkým koktejlům, elegantnímu vínu nebo tolik oblíbenému pivu v plastovém kelímku, nyní už téměř symbolu každoročně očekávaných letních festivalů, všechny tyto nápoje mají většinou jedno společné – ranní kocovinu. Máme pro vás hned několik rad, jak tento nepříznivý následek protančené noci zmírnit.

Pití alkoholu je v naší společnosti velmi rozšířené a zdvihnuté obočí dnes zcela nespravedlivě vyvolává spíše to, že se mu někdo záměrně vyhýbá. Pokud si však čas od času alkohol dáte, po radostném večeru se můžete nejednou ráno ocitnout tváří v tvář i jeho odvrácené straně. Silná bolest hlavy, nevolnosti, křeče v žaludku, malátnost a mnoho dalšího čekají téměř na každého, kdo správně neodhadne svou míru.

Také čtěte
Jak se psychicky připravit na festival, magazín Kult* Brno
Tipy, jak se na festival připravit, abyste vše psychicky zvládli.


Pokud se tedy přeci jen rozhodnete pít, je dobré mít na paměti, jak kocovině co nejúčinněji předcházet. V první řadě platí, že bychom nikdy neměli kombinovat alkohol s léky, protože to škodí játrům, vhodné ale není ani míchat příliš mnoho druhů alkoholu dohromady. Pokud to jde, zůstaňte pouze u svého oblíbeného drinku a nepopíjejte k němu nic dalšího. Drink také střídejte s nealkoholickými nápoji, které vám zajistí, že přijmete i dostatečné množství vody. Večer bychom také neměli zapomínat jíst, jelikož právě jídlo, a to zejména bílkoviny a tuky, dokáže zpomalit vstřebávání alkoholu do krve. Proto si vždy dopřejte také něco dobrého. Snažte se pít rozumně a včas odhadnout, kdy už bylo alkoholu dost. Až si půjdete v noci lehnout, nezapomeňte předtím také vypít velké množství obyčejné vody, aby tělo zůstalo dostatečně hydratované a mohlo se s vaším oblíbeným drinkem snadněji vypořádat.

Článek Letní festivaly volají. Vyzbrojte se včas pro boj s kocovinou 1. Magazín KULTINO* Brno

Pokud je však na preventivní opatření příliš pozdě a vy jste již s pátým drinkem v ruce hvězdou parketu a vaše zábrany v nedohlednu, nezoufejte. I pro takové z nás existuje několik osvědčených rad, které dokáží podobná špatná rozhodnutí napravit.
Pokud jste večer vypili velké množství alkoholu a ráno musíte statečně čelit jeho nelehkým následkům, v první řadě se co nejvíce prospěte a následně své tělo dostatečně hydratujte. Nejlépe vám v tom pomůže voda s minerální látkami, bylinkový čaj z máty, zázvoru nebo heřmánku anebo zeleninová šťáva, rehydratační roztoky a podobně. Velmi pomůže také perlivá voda. Pokud můžete, dodejte svému tělu vitamíny B, C a hořčík, které vám alkohol v nadměrné míře spotřeboval. Stejně jako během večera i ráno platí, že byste se měli najíst.

Také čtěte
Co byste měli vědět před návštěvou festivalu, festival, rady,léto, zábava, fesťák,magazín KULT* Brno
Hudební festivaly jsou skvělým způsobem, jak trávit čas s přáteli, objevovat novou hudbu a získat...

Vhodné je zvolit lehce stravitelné, ale výživné jídlo. Skvěle vám poslouží například polévka ze silného vývaru. Až se vám udělá lépe, jemně rozhýbejte tělo procházkou v přírodě na čerstvém vzduchu. Během dne odpočívejte a s alkoholem se raději zas na nějakou dobu rozlučte. Letní období plné dlouhých teplých večerů, festivalů a večírků pod širým nebem může být pro některé z nás z hlediska konzumace alkoholu náročnější. Lepší než se spoléhat na návody, jak příznaky kocoviny potlačit, je proto myslet na své zdraví a bezpečí a k alkoholu přistupovat rozumně, protože i bez něj nás čekají jiskrné večery plné zábavy, tance a radosti, po nichž navíc budeme ráno čilí a plní energie.

Článek Letní festivaly volají. Vyzbrojte se včas pro boj s kocovinou 2. Magazín KULTINO* Brno

Mohlo by vás zajímat

Top
Článek
Sport
Bikepacking, nový trend v cyklistické turistice, nabízí unikátní...
Top
Rozhovor
Byznys
Letní festivaly nebo sportovní akce si jen těžko umíme představit bez...
Top
Článek
Historie
Zámek v Kuníně si v letošním roce připomene 20 let od svého...
Rozhovor
Bydlení
Chystáte se na novou kuchyň, obývák nebo rovnou na celý nový domov...