Článek

Soumrak bohů v energickém pojetí skupiny Deloraine

Ragnarök, Deloraine, pohanský pop, neofolk, norsko, novinka, Ragnarok, skupina, brno, Lughnasad, magazín KULT* Brno
Hudba
Skupina Deloraine

Deloraine je šestičlenná brněnská skupina, která svým laděním patří mezi fantasy a pohanskou akustickou hudbu. Před pár dny (28. 3. 2022) se v jejich umělecké dílně zrodil nový videoklip s názvem Ragnarok. Protože o týden dřív vypustili do světa solidně nabušený teaser, bylo více než jasné, že bude nač se těšit.

V severské mytologii je Ragnarök sérií předpovězených událostí vrcholících velkou bitvou, která povede ke smrti řady bohů a jotunů, k přírodním katastrofám a k ponoření existence do světa vody. A protože Ragnarök patří mezi norské legendy, vznikl nápad vydat se natáčet právě tam.

Díky mistrně pojaté práci kamery a dronu, střihu a tónu obrazu videoklip dosahuje hloubky a opravdovosti. Vyvážený zpěv a hudební doprovod, energičnost a emotivnost působí od prvních tónů velmi sugestivně. Pečlivě ušité a stylizované kostýmy berou dech a o to více vystihují atmosféru.

Videoklip je opatřen anglickými, francouzskými, španělskými a ruskými titulky, což zatím zdaleka nebývá pravidlem a rozhodně se jedná o krok správným směrem. Výsledek dosahuje zahraničních kvalit a věrní fanoušci (a nejen oni) si jej okamžitě zamilovali. Platí to i pro závěrečné poděkování v runově laděném písmu.

Také čtěte
Deloraine, hudební fantasy skupina z Brna, Zaklínač, Les kostí, Vlaštovka, Srdce z kamene, magazín Kult* Brno
Deloraine je česká fantasy folková hudební skupina z Brna. Ve svých textech se zabývá jak tematikou...

Pozoruhodná je rovněž délka klipu. Nejedná se o žádnou klasickou „tříminutovku“, posluchač dostává nadstandard v podobě více než šesti minut skvěle stráveného času. Na vysokou kvalitu videoklipů už jsme si u Deloraine zvykli, ale Ragnarok jejich dosavadní laťku ještě mnohonásobně překonal.

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
Příběhy o upírech jsou ve světové popkultuře stále velmi atraktivní...
Top
Recenze
Film
Do kin nedávno zamířil další sequel ke známým Krotitelům duchů, který...
Recenze
Knihy
Na první pohled vypadá tato kniha celkem nevinně. Se říct, že je to...
Top
Článek
Film
Herečka Claudia Cardinale slaví 86 a stále patří několik desetiletí...