Článek

Za Lužánky do víru hudby

Pop Messe, festival 2022. Magazín KULT* Brno
Festival
Progresivní hudební festival POP MESSE opět rozezvučí bývalý fotbalový stadion Za Lužánkami. I s jeho okolím.

Druhý ročník festivalu Pop Messe nabídne už tento víkend hvězdný line-up složený z téměř šedesáti umělců ze všech koutů planety. Mezi hlavní hvězdy patří Skepta, Bicep, Son Lux, Kae Tempest, Ride nebo Iva Bittová s kapelou Dunaj.

Dvoudenní akce proběhne od 29. do 30. července 2022 v Brně v areálu fotbalového stadionu Za Lužánkami a v okolí Bobycentra. Na návštěvníky bude čekat přes šest desítek hvězd z celého světa, které postupně vystoupí na třech pódích pod širým nebem přímo na stadionu i v přilehlém okolí.

Dvě taneční stage totiž pojedou do ranních hodin pod střechou v sousední Zoner Bobyhall. Festivalovému programu vévodí Skepta, grimová legenda z UK, králové elektronických beatů Bicep, melodický a textově úderný rap Kae Tempest, shoegaze legendy 90. let Ride, mistři barokního popu Son Lux a britský praotec dubstepu vystupující pod hlavičkou The Bug a Flowdan.

Bohatý line-up láká na hvězdu taneční hudby Avalon Emerson, živelné Algiers, elektro house dvojici inspirovanou nejen severoafrickými rytmy Acid Arab a desítky dalších. Z českých umělců nabídne Pop Messe například milovníky podvratných vtípků Midi Lidi, rapera Smack One, ženské ikony české alternativy Ivu Bittovou spolu s kapelou Dunaj a Moniku Načevu. Chybět nebudou současné progresivní projekty, mezi které patří Nauzea Orchestra, Bert and Friends, Arleta, WWW, Manon Meurt, Mmnk a další.

Také čtěte
Legendární festival Woodstock 1969, Magazín KULT* Brno
Woodstock ’69 je kult! Samotný název se dokonce používá i jako přízvisko pro označení velkých...

Gastronomické služby na Pop Messe obsáhnou pestrou nabídku jídla s výběrem pro příznivce masa i veganské či vegetariánské stravy. O tekutý chléb se postará pivovar Radegast a experimentální plzeňský pivovar Proud.

Pop Messe dává i letos zelenou spolupráci s Lesy Města Brna a za každou prodanou vstupenku zasadí strom. V rámci doprovodného programu mimo jiné organizátoři připravují řadu zábavných aktivit z dílen FabLab a českých makerů a kutilů. V prodeji jsou dvoudenní a jednodenní vstupenky. Lístky lze zakoupit přes předprodejní síť GoOut.

Díky součinnosti s Dopravním podnikem města Brna mohou návštěvníci s dvoudenním lístkem využít speciální festivalovou jízdenku za padesát korun na oba dva dny. České dráhy poskytnou 25% slevu všem cestujícím s platnou vstupenkou na Pop Messe 2022. Stačí při nákupu v e-shopu zadat speciální slevový kód, který je dostupný na festivalových webových stránkách. Ubytování realizuje festival v kooperaci s Mendelovou univerzitou v Brně na kolejích Jana Amose Komenského. Za velmi příznivou cenu se tak lidé vyspí v posteli a ráno si dají sprchu i snídani. Na místo konání se následně přepraví kyvadlovou dopravou. Kompletní info včetně programu naleznete na www.popmesse.cz

Také čtěte
Putovní festival HRADYCZ 2022, Magazín KULT* Brno
A oznamuje kompletní program pro osm zastávek, v čele s kapelami Rybičky 48 a Chinaski. Letos v...
Kluby

Bobycentrum Brno
Sportovní 2a, Brno

Další představení v místě

Divadlo
Zoner BOBYHALL
Top
Hudba
Zoner BOBYHALL
Hudba
Zoner BOBYHALL

Mohlo by vás zajímat

Top
Článek
Film
Někteří kritici a publicisté mají často tendenci označovat jednoho...
Recenze
Knihy
Neil Richard MacKinnon Gaiman je proslulý britský autor povídek, knih...
Recenze
Divadlo
Janáčkova opera vzdala hold Bedřichu Smetanovi a uvedla 2. února 2024...
Recenze
Knihy
Hra o trůny , či spíše sága Píseň ledu a ohně , je fenomén, který v...