DELORAINE + PERCIVAL BeltineFest Brno
Brněnská hudební fantasy skupina Deloraine a kultovní Percival spolu zahrají v Brně!
Oblíbená polská parta Percival se vrací do České republiky! A nebudou na to sami. Rozhodli se opět přijmout pozvání dnes již poměrně známé brněnské kapely Deloraine, která navíc v těchto dnech slaví úspěch s novým videoklipem ,,Soumrak bohů". Těšit se tudíž můžete nejen na svižný koncertní set, který vás patřičně nažhaví na Percival.

Deloraine je brněnská šestičlenná skupina, která vznikla v roce 2016. Ve svých písních zpracovává témata jak z fantasy literatury, tak z dávných pohanských dob. Deloraine má na kontě dvě autorská alba, Vlaštovka a Srdce z kamene (obě vyhlášena jako album týdne na největším českém hudebním portálu musicserver.cz), na koncertech rádi přidají jeden nebo dva covery.
Naživo je hudba Deloraine velmi energická, taneční a emotivní. Uslyšíte v ní naléhavý hlas a tajuplné barvy mnoha fléten sibiřské divoženky Máši, sytý baryton zpěváka Sparse, artilerii Deriasových strunných nástrojů (bouzouki, kytara, kvinterna, saz, oud), divoké housle Davida, který k nim zvládá hrát i na bubny, dunění basisty Kuby a silné sborové zpěvy. Deloraine již vystupovali i s ikonami současného folku, německými Faun nebo polskými Percival, z těch českých například se Spirituál Kvintetem nebo s Tomášem Kočkem. Deloraine se opakovaně objevují i na velkých festivalech, jako jsou Keltská noc, Lughnasad v Nasavrkách či Blavicon. Na podzim 2019 skupina odehrála své první evropské turné (Česko, Slovensko, Německo, Belgie, Polsko a Maďarsko).
Percival Schuttenbach nebo Percival je polská folk metalová hudební skupina z města Lubin založená v roce 1999. Název Percival Schuttenbach odkazuje k postavě gnóma ze zaklínačnské ságy Andrzeje Sapkowského. Skupinu založili Mikołaj Rybacki a jeho sestra Kornelie, záhy se k nim připojila i Katarzyna Bromirska. (Kornelie posléze skupinu opustila a Mikolaj a Katarzyna se stali hlavními členy.) Skupina se do širšího povědomí dostala především díky písni „Lazare“, která byla použita v RPG videohře Zaklínač 3: Divoký hon – na soundtracku ke hře se podíleli i dalšími skladbami.
Kapela hraje tradiční evropské písně, většinou slovanské, a vlastními skladbami odkazují k raně středověkému období, k éře Vikingů a pohanské Evropy. Kromě moderních nástrojů (akustická a elektrická kytara, basová kytara, bicí, akustické a elektrické violoncello) používají hudebníci také tradiční, lidové a etnické nástroje: saz, byzantskou lyru, bicí, flétny, davul, bodhrán, gusle, mandolínu, harmoniku a další.